Pages

Ieškoti šiame dienoraštyje

Gyvenimo Upė

 Autorius: Irmina Santaika

    Ar iš tikrųjų egzistuoja „nerašytos taisyklės“ ir sąlygų sistema, pagal kurią mes turime gyventi, bei apie kurias tiek daug kalba religijos bei ideologijos? Kuo remtis, kad taptume sveikesni, laimingesni ir turėtume daugiau džiaugsmo savo gyvenime?

   Žmogaus pasaulis turi labai savitą, "žmogiškojo teatro aikštelę".  Čia mes pasirenkame sau rolę, tikslus, vertybes, gyvenimo būdą. Dvasia puikiai žino žaidimo taisykles, todėl, tai kas lydi mus gyvenime, nėra rėmai kurių negalėtumėme pakeisti ar norimai interpretuoti. 

   Žmogaus mąstymo stereotipai dažnai čia skirstomi į pozityvius (meilę) ir negatyvius (baimę) savasties atžvilgiu. Pasireiškia poliariškumas: tamsos (ramybės) bei šviesos (aktyvumo) žaismas, nors "Tikrasis Aš" arba Ātman (beasmenė individo sąmonė) yra nedaloma esybė. Neegzistuoja to kas yra "ne mes"... 

  Šis vyksmas panašus į stovyklą prie nuostabios, sraunios upės. Jos viliojantys, akį traukiantys  kriokliukai ir slenksčiai, žavi mus kaip mažus vaikus. Tik būdraujantys suvokia šio vyksmo šventumą! Ar upė nėra padykus? Ar ji leidžia mums likti tik pasyviais valties keleiviais? Ar ne ji savo vandenų mūša tampa mums drauge, mylimąja ir bendražyge? Ar jos krantai ir nuostabios stovyklavietės yra kas nors kitaip nei tobula? 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Populiarūs Straipsniai